18. maijā ''Sedumi'' aicina uz ''Dārza svētkiem''

18. maijā no plkst. 9:00 līdz 15:00 tirdzniecības centra “Sedumi” (Brīvības ielā 301a, Jēkabpilī) pagalmā jau tradicionāli notiks “Dārza svētki”. Dārzkopjiem un mazdārziņa īpašniekiem šis ir stādīšanas kulminācijas laiks, tomēr SIA “Sedumi” Dārzniecībā svētki iezīmē vasaras sezonas beigas, kad tiek izpārdoti vasaras augi, lai dotu siltumnīcās vietu rudens un ziemas augu kultūrām.

“Dārza svētku” laikā SIA “Sedumi” izpārdos dažādu veidu vasaras puķes, balkona augus, augļkokus, garšaugus un tomātu stādus. Stādaudzētava “Meža Rasas” par svētku cenām tirgos dažādu lapu un skuju koku un krūmu stādus. SIA “Māras dārzs” piedāvās iegādāties rožu un zileņu stādus, IK “Madaras” - Sibīrijas īrisu un peoniju stādus, savukārt stādaudzētājs Jānis Daņiļevičs tirgos asteru stādus.

Pasākumā piedalīsies SIA “Krastmaļi sēklas” (zālāju sēklas), SIA “EKO ZEME” (biohumuss jeb slieku komposts un augsnes maisījumi uz biohumusa bāzes), kā arī SIA “Landagro” (mēslošanas līdzekļi un hidrogēli).

Visas dienas garumā tiks demonstrēta firmas “STIHL” dārza un meža tehnika, “FISKARS” darba rīki un virtuves piederumi, “MILWAUKEE” un “BOSCH” elektroinstrumenti, kā arī “BAHCO” rokas instrumenti. “MILWAUKEE” apmeklētājiem piedāvās piedalīties veiklības sacensībās. “Dārza svētku” laikā ikvienam ir unikāla iespēja klātienē tikties ar pasaulē pazīstamo dārza un meža tehnikas un instrumentu zīmolu pārstāvjiem, saņemt konsultācijas un ieteikumus, lai izvēlētos atbilstošāko darbarīku, ko ļoti novērtē arī “Sedumi” darbinieki.

Svētkos piedalīsies arī “Ražojam.lv” pārstāvji, kuri apmeklētājiem piedāvās izmēģināt un iegādāties jaunu dārza darbarīku – riteņkapli.

“Dārza svētkos” tirgosies arī mājražotāji (“Ievas siers”, “Skrīveru saldumi”, SIA “Dona”, z/s “Jāņkalni”, maizes cepēji no Jēkabpils u.c.).

Plkst. 10:00 un 12:00 ikviens interesents tiek aicināts doties ekskursijā uz “Sedumi” Dārzniecības siltumnīcām. Ekskursijas laikā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar dārzniecības ražošanas telpām, ražošanas procesu, aplūkos plašo ziedu sortimentu.

„Dārza svētku” mērķis ir izglītot pircēju par dārzkopību un sniegt zināšanas par pareizu audzēšanas praksi, kā arī popularizēt vietējos augus un ražotājus. Svētku laikā ikviens apmeklētājs varēs konsultēties un iegūt noderīgus padomus no audzētājiem par stādu audzēšanu un kopšanu. “Sedumi” Dārzniecības darbiniekiem tie ir svētki, kad ir iespējams tikties ar pircēju un dalīties ar padomu par iegādātā auga audzēšanu.

*Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka varat tikt fotografēts. Uzņemtās fotogrāfijas tiks publicētas SIA “Sedumi” mājaslapā un sociālo tīklu profilos, kā arī glabātas arhīvā.